Projekt Hrdá škola

Naše škola se zapojila do zajímavého projektu. Jmenuje se Hrdá škola.

Cílem projektu je z dlouhodobého hlediska vytvořit příjemnější atmosféru na škole, ať už pro žáky či učitele. Spojování žáků v rámci školy, ale i spojování škol republiky. Do projektu se v loňském roce zapojilo více než 40 škol.

Je připraveno 9 akcí, které se mohou během roku uskutečnit. Jednotlivé události s informacemi i případnými materiály naleznete vždy na stránkách školy.

Nejbližší událostí je druhý ročník velmi úspěšné akce: Suit-up den na školách, která je mezi studenty, ale i pedagogy velice oblíbená. Akce proběhne na naší škole 13.10.

Celý projekt si vzal pod patronát žákovský senát naší školy.

Hrdá škola

Suit up day na naší škole

17.10.2019

V úterý 15. 10. 2019 proběhl na naší škole Suit up day. Tato akce se koná již potřetí a zapojili jsme se do ní v rámci projektu Hrdá škola. V tento den přicházejí do škol děti svátečně oblečeny a užívají si netradiční výuku ve společenském oblečení. Zejména naši nejmenší nezklamali, ale i vyšší ročníky se nedaly zahanbit, včetně některých vyučujících.

Barevný týden - pátek - Děvčata za chlapce a chlapci za děvčata

24.2.2019

Barevný týden - čtvrtek - Oblečení z nezvyklých materiálů

21.2.2019

Barevný týden - pohádkový a filmový den

20.2.2019

Barevný týden -malá ukázka účesové tvorby

19.2.2019

Teplákový den 2019 – projekt Hrdá škola

21.1.2019

Ve středu 16. 1. 2019 jsme uspořádali na naší škole druhý ročník akce ,,Teplákový den“. Žáci mohli přijít v legínách, retro teplácích nebo v šusťákách. Do úterý 22. 1. do 14.00 jste mohli házet tipy do schránky důvěry, kolik přijde žáků a učitelů ve slušivých teplákových modelech. Nejpřesnější tipy a nejlepší teplákové modely na prvním i druhém stupni budou odměněni. Doufáme, že jste si Teplákový den užili, i když byl celý týden písemkový.

Do školy přišlo 108 žáků a učitelů v teplácích. Vybrali jsme 3 žáky z prvního a druhého stupně, kteří měli nejlepší model. Byli to Sofie Petrášová (3. r.), Sayre Konečný (1. r.), Šárka Počtová (4. r.), Matěj Osička (9. r.), Lucie Frisová (8. r.), a Šárka Cahelová (7. r.). Nejlépe hlasovali David Čupr (110) a Viktor Toušek (111).

J. Očenášková, 9. r.

Suit up den již podruhé!

25.11.2018

Ve čtvrtek 22. 11. 2018 proběhl na naší škole již druhý ročník celorepublikové akce Suit up den, kdy všichni mohli přijít hezky a formálně oblečeni do školy. Pánové si vzali košile, saka, motýlky, kravaty a cokoliv dalšího, co je napadlo. Dámy naopak šaty, sukně či další parádní kousky. Tento den byl dnem gentlemanských gest a šarmantního vystupování. Akce se konala pod záštitou celorepublikového projektu Hrdá škola – Schools United. Potěšili všichni, kteří došli slavnostně oblečeni, ale nejvíce snad ti z druhého stupně, kteří by mnohdy mohli rovnou vstoupit na taneční parket či ministerské posty. Naše malé princezny a pánové z prvního stupně opět nezklamali a přišli v hojném počtu. Děkujeme i rodičům za pomoc.

Teplákový den – projekt Hrdá škola

21.1.2018

Dne 16. 1. 2018 proběhl Teplákový den, do kterého se kromě našich žáků zapojili také někteří učitelé. Naše škola je přihlášena do projektu "Hrdá škola", který pořádá společnost Schools United. Dílčích projektů bude ještě dalších pět a budeme vás průběžně informovat. Všechny tyto aktivity budou dělat zúčastněné školy ve stejný den. Pokud se nám poštěstí, můžeme získat např. pingpongový stůl včetně pálek, balón a jiné ceny. Celou akci si vzal pod patronát žákovský senát školy. Zúčastnění dostali také malou sladkou odměnu. Chceme tak zpříjemnit a zpestřit školní výuku a naplnit tak vizi naší školy.

Mezinárodní Suit – up day na naší škole

15.10.2017

V pátek 13. 10. 2017 proběhla na naší škole akce s názvem Suit-up day. Celá událost proběhla pod patronátem žákovského senátu v rámci projektu Hrdá škola, kterého jsme součástí. Děti přišly svátečně oblečeny. Na začátku celého dne zazněla z rozhlasu písnička „ Hoď se hochu aspoň trochu do gala…“ a naladila tak všechny zúčastněné. Cílem této události je, aby si děti zpestřily výuku, aby byly hrdé na svou školu, na své kamarády, aby utužily kolektiv. To se nám určitě podařilo, jelikož přišlo mnoho mladých „dam a gentlemanů“. Třídní vyučující pak dětem objasnili zásady slušného chování. Po velké přestávce jsme se všichni společně vyfotili před školou a každý, kdo přišel svátečně oblečený, dostal od zástupců žákovského senátu sladkou odměnu. Zajímavý nápad, hezká akce, děkuji všem.

M. Sova, řš

Suit – up den – projekt Hrdá škola

11.10.2017

Na pátek 13. 10. 2017 vyhlašujeme celoškolní Suit- up den, kdy všichni přijdou hezky a formálně oblečeni. Mezinárodní Suit-up den probíhá na celém světě, tak se připojte a užijte si tento výjimečný den!

Žákovský senát školy